Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zadzwoń do naszego przedstawiciela » tel. ☎ 726 031 021 ☎

Obowiązek przeprowadzania kontroli bezpiecznego użytkowania obiektu każdorazowo w przypadku  wystąpienia opadów śniegu ciąży na właścicielach i zarządcach (wynika to z art. 62 ust.1 pkt 4 w zw. z art. 61 pkt 2 ustawy - Prawo budowlane). W art. 61 tej ustawy ustawodawca zapisał obowiązek dbania o należyty stan techniczny każdego obiektu budowlanego.

Zbyt duże nagromadzenie śniegu może powodować uszkodzenia konstrukcji, prowadzące nawet do zawalenia dachu. Konstrukcja dachu nie jest projektowana na duże obciążenia śniegiem.

Przyjmuje się średni ciężar śniegu:

  • - świeżego śniegu - 1 kN/m3,
  • - osiadłego (kilka godzin lub dni po opadach) - 2 kN/m3,
  • - starego (kilka tygodni lub miesięcy po opadach) - 2,5-3,5 1 kN/m3,
  • - mokrego - 4 kN/m3.

 

 Przykładowe wartości obciążeń śniegiem dla dachu płaskiego:

- 20 cm warstwa świeżego śniegu  na powierzchni 1m2 waży 20kg,
- 20 cm warstwa osiadłego śniegu  na powierzchni 1m2 waży 40kg,
- 20 cm warstwa starego śniegu  na powierzchni 1m2 waży 60kg,                                                                                                                               - 20 cm warstwa mokrego śniegu  na powierzchni 1m2 waży 80kg.

Od czasu katastrofy w Katowicach, znacznie bardziej zaczęto zwracać uwagę na problem zalegającego śniegu. Prowadzone są coraz częstsze kontrole, których efektem mogą być wysokie mandaty.

Prowadzone przez nas usługi odśnieżania dachów, polegają na dokładnym zapoznaniem się z konstrukcja dachu obiektu, rozplanowaniem stref zrzutu i ich zabezpieczeniu, opracowaniu planu bezpiecznej pracy i wdrożeniu go, odśnieżeniu konstrukcji dachu. Dysponujemy pracownikami posiadającymi odpowiednie szkolenia oraz badania umożliwiające pracę na wysokości powyżej 3m.

Nasza firma zajmuje się odśnieżaniem dachów płaskich hal przemysłowych, sklepów, magazynów.

Do odśnieżania wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt, dbamy o bezpieczeństwo, nasi pracownicy mają aktualne pozwolenia do pracy na wysokościach.

Odśnieżanie dachu jest obowiązkiem zarządcy. To on powinien wiedzieć, jaka pokrywa śnieżna jest niebezpieczna dla budynku. I to na niego inspektor nadzoru budowlanego może nałożyć karę za stwarzanie zagrożenia.

praca na wysokosci

 odsniezanie1

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

ALPROOF

Usługi wysokościowo-budowlane Jarosław Dolecki
 
99-300 Kutno
ul. Sadowa 37
tel. 726 031 021
email: info@alproof.pl
www.alproof.pl